Інформація для внутрішньо переміщених осіб

Знайти житло сім'ї внутрішньо переміщених осіб можуть, зайшовши на сайт prykhystok.gov.ua.

Якщо сім'я ВПО переїхала до сел Іванівської територіальної громади, то оформити довідку ВПО та грошову допомогу можна в Іванівській сільській раді кожну середу з 9.00 по 17.00.

Для цього необхідно мати наступні документи:

1. Паспорт.
  2. Ідентифікаційний код.
  3. Свідоцтво про народження дитини, ідентифікаційний код дитини.
  4. Довідка ВПО (її можна оформити також в Іванівській сільській раді).

Якщо внутрішньо переміщена особа добровільно повертається на покинуте місце проживання, то вона зобов'язана повідомити Іванівську сільську раду не пізніше як за 3 дні до від'їзду.

Якшо внутрішньо переміщена особа змінює місце проживання, то вона зобов'язана повідомити про це територіальний підрозділ соцзахисту за новою адресою.

От в яких випадках за Законом № 1706 довідка про взяття на облік ВПО буде скасована, з одночасним внесенням відомостей про це до бази даних:

1. Подача особою заяви про відмову від довідки.
  2. Скоєння особою кримінального правопорушення.
  3. Повернення особи до покинутого місця постійного проживання.
  4. Виїзд особи на постійне місце проживання за кордон.
  5. Виявлення факту подання особою завідомо недостовірних відомостей.

Приклад заяви для отримання одноразової грошової допомоги сім'ям, які постраждали від підриву греблі Каховської гідроелектростанції.

З 1 березня 2024 року змінився порядок надання допомоги ВПО згідно із змінами у  Постанові Кабанету Міністрів України № 332.

Виплата допомоги продовжується автоматично:

• особам, які втратили працездатність, зокрема які досягли пенсійного віку;
  • особам з інвалідністю I чи II групи, дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально;
  • дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа віком до 23 років, зокрема таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

У разі коли особі не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона належить до категорій осіб, визначених у Постанові Кабінету Міністрів України №332, їй може бути призначено допомогу за заявою.

За всіма питаннями звертайтесь в Іванівську сільську раду з понеділка по п'ятницю з 9.00 по 17.00.

Прийом заяв на оформлення допомоги ВПО здійснює головний спеціаліст соціального захисту населення - Трусь Леся Петрівна по середах у приміщенні сільської ради за адресою: с. Іванівка, вул. Лесі Українки, 36.

В інші дні тижня Трусь Леся Петрівна приймає у приміщенні Теребовлянської міської ради, вул. Князя Василька, 104А.