Проведення безоплатного поховання померлих учасників бойових дій та інвалідів війни
Порядком проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 № 1445 передбачено безоплатне поховання осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни відповідно до статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу". Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій і інвалідів війни визначено статтями 6 та 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Відповідно до порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни, виконавцю волевиявлення або особі, що зобов’язалася поховати померлого учасника бойових дій, постраждалого учасника Революції Гідності або померлу особу з інвалідністю внаслідок війни безоплатно надаються такі послуги:
- оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;
- доставка предметів похоронної належності (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці призначення та перенесення до місця знаходження тіла померлого);
- надання транспортних послуг (один автокатафалк та один автобус супроводження);
- перенесення труни з тілом померлого до будинку (квартири), до моргу, з будинку (квартири), моргу, до місця поховання;
- організація поховання і проведення ритуалу;
- надання труни;
- надання вінка похоронного з траурною стрічкою (з написом чи без нього);
- копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного насипу);
- надання урни;
- кремація.
Вартість ритуальних послуг, визначених для забезпечення безоплатного поховання, не повинна перевищувати середню ціну на відповідні ритуальні послуги, що склалася у відповідному регіоні.
Додаткові ритуальні послуги оплачуються виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов'язалася поховати померлого.
Видатки на поховання учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни виділяються з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів мм. Києва та Севастополя.
Порядок фінансування витрат на поховання або відшкодування витрат на здійснене поховання визначається в установленому порядку місцевими органами виконавчої влади.
За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися в Теребовлянське бюро правової допомоги за адресою: м. Теребовля, вул. Князя Василька, 104,а. тел. 3551(2-10-02), 0682372512.