Представниця  Іванівської ОТГ-  делегат  Українського Жіночого Конгресу.

Дата: 28.11.2017 09:33

22 листопада 2017 року  до столиці України прибуло  триста найактивніших успішних жінок і чоловіків з політики, бізнесу, неурядових організацій та медіа, щоб об’єднати їх довкола ідеї забезпечення ґендерної рівності в різних секторах українського суспільства. Серед делегатів –секретар виконкому Іванівської ОТГ Трач Ганна Михайлівна .

Упродовж двох днів у платформах  та  дискусіях брали участь Володимир Гройсман-Прем'єр-міністр України,  Геннадій Зубко- віце-прем'єр-Міністр регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України, Світлана Войціховська –народна депутатка   України, Іванна Климпуш-Цинцадзе - віце-прим'єр- міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України,  Ірина Геращенко-Перший заступник Голови Верховної ради України, Степан Полторак- міністр оброни України, Інгрід Герде- генерал-бригадир, начальник штабу Армії Норвегії, Валерія Парада- підполковник,  перша жінка миротворець в Україні, Дон Дескінс- бригадна генералка, заступниця директора протиракетної оборони Європейського командування Збройних Сил США, Інґрід Ґ’єрде -генерал-бригадирка, начальниця штабу Армії Норвегії , Євгенія Гілмартін -полковниця, заступниця Командувача Школи Військової поліції Американських Сухопутних військ, Павло Розенко,-Віце-прем’єр-міністр України, Софіо Джапарідзе,-радниця Прем'єр-міністра Грузії з питань прав людини та ґендерної рівності,Третій Секретар Оборонної Секції Місії України при НАТО,  посол- Ана-Софі Штуде, міністерство закордонних справ Фінляндії, координатор «Жінки .Мир. Безпека», Ірина Луценко- народна депутатка України, Адрій Рева- Міністр соціальної політики України, Анна Марія Корацца Більдт- депутатка Європейського парламенту від Італії, Юрій Лопатинський- співзасновник благодійного фонду «Горіховий дім» Оксана Макарова –перша заступниця Міністра фінансів України, Тамара Соляник- керівниця Програми «Лідерство в економічному врядуванні» USAID, представники засобів масової інформації та інші відомі  політики в Україні та світі.

На кожній дискусійній платформі  делегати конгресу мали можливість  обговорити зі спікерам та  модераторам  питання про  розширення економічних можливостей та прав жінок, про гендер в освіті та роль медіа в інформаційно-просвітницькій діяльності щодо гендерних питань,  про жіноче лідерство в громадах , ознайомитися з Стамбульською  Конвенцією Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, задавати керівникам вищого рангу питання ,  чому в Україні  немає жінок генералів та коли в  дитячі дошкільні заклади  підуть працювати чоловіки.

Організаторам заходу вдалося    сфокусувати увагу представників влади та громадськості на необхідності більшого залучення жінок до процесу прийняття рішень, обговорити проблему недостатнього представництва  жінок в  парламенті , державних органах та ОМС в Україні на різних рівнях і потенціалу жіноцтва ,  який не  використовується для суспільного розвитку, презентувати позитивний досвід  роботи впливових політиків та активних жінок у всьому світі.