ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ В ІВАНІВЦІ

Дата: 23.01.2019 11:11

22 січня в приміщенні Іванівського СБК відбулися урочистості з нагоди 100-річчя Соборності України. Розпочався захід із спільного виконання державного Гімну. Згодом учні школи декламували вірші, співали пісні.

Екскурс у минуле зробила вчитель історії Іванівської ЗОШ Марія Павловська:

«…Незалежність України була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році, а вже за рік, у той же день, на Софійському майдані в Києві, відбулось офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу… Перше офіційне та масштабне святкування відбулось аж у 1939 році, в столиці Карпатської України, місті Хуст. На той час ці землі знаходились у складі Чехословаччини, а День Соборності став найбільш масовим заходом українців за 20 років. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців... Головною традицією у День Соборності став живий ланцюг.  Історія цієї традиції починається з 1990 року... У різних населених пунктах України влаштовують символічний живий ланцюг, в знак поваги до цього свята…»

З вітальними словами виступила секретар виконкому Іванівської сільської ради Ганна Трач :

«…Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України…».

Урочистості закінчилися створенням живого ланцюга усіми присутніми у залі і виконанням Молитви за Україну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни!».