Дата: 10.03.2022 15:45

З 14 березня Україна почне виплачувати по 6 500 грн тим, хто через бойові дії тимчасово втратив роботу/

* Допомога надається мешканцям регіонів, в яких тривають бойові дії – наразі це території Чернігівської, Сумської, Харківської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської, Київської областей та міста Київ.

* Отримати допомогу можуть:

- підприємці, які є платниками ЄСВ та подали податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;

- працівники підприємств/організацій, окрім бюджетних установ, за умови що роботодавці є платниками ЄСВ та подали податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;

= не надається допомога працівникам бюджетних установ та фондів загальнообов'язкового державного страхування.

* Програма буде працювати за аналогією з виплатами за вакцинацію – тобто, через застосунок «Дія».

Щоб отримати допомогу, треба:

- відкрити спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів;

- завантажити на мобільний телефон застосунок «Дія» та авторизуватись;

- обрати послугу «єПідтримка»;

- подати запит із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові (за наявності); дати народження; реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (за наявності); а також номера банківського рахунка (за стандартом IBAN).

* Важливо:

- для визначення застрахованих осіб, які мають право на таку одноразову грошову допомогу, будуть використовуються відомості Пенсійного фонду України;

- території, на яких проводяться бойові дії та мешканці яких мають право на допомогу, визначаються Кабінетом Міністрів України за поданням ДСНС;

- отримувачі допомоги несуть відповідальність за достовірність інформації, поданої для отримання такої допомоги;

- строк використання цих коштів не обмежено.

* Відповідне рішення ухвалене постановою Уряду від 04.03.2022 № 199.