Іванівська громада
Тернопільська область

Своєчасне проведення навчань з питань охорони праці – запорука безпечної роботи

        Велике значення для підвищення якості та ефективності роботи підприємства має належна підготовка, навчання та підвищення кваліфікації працівників, а також навчання з питань охорони праці.                                                                                                                     

      Загальний порядок проведення навчання з питань охорони праці встановлено Законом України «Про охорону праці» (ст. 18. «Навчання з питань охорони праці»). Відповідно до вимог цієї статті працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці та надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, правил поведінки у разі виникнення аварії.                                                                                                                                                      

       На підприємствах, Теребовлянського та Гусятинського районів, згідно п.3.2 Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляється і затверджується відповідне Положення підприємства про навчання з питань охорони праці.                                                                                                   

      Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.  Посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, як правило, у навчальних закладах та установах, які отримали відповідний дозвіл на навчання з питань охорони праці. Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці, склад якої затверджується наказом керівника.                                                                                                                            

       Теребовлянським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області питанню навчання з охорони праці постійно приділяється велика увага. З метою підвищення знань працівників служб з охорони праці надавалася кваліфікована безкоштовна інформаційно–консультативна допомога з питань охорони праці, регулярно проводяться наради, семінари, та «круглі столи», постійно наголошується на необхідності та обов"язковості проведення атестації робочих місць, забезпечення спеціальним одягом та засобами індивідуального захисту,проведення медоглядів. Викликає стурбованість недостатня ефективність роботи служб охорони праці на підприємствах, де немає посад інженерів з охорони праці, а їх обов"язки виконують спеціалісти за сумісництвом або суміщенням. Нерідко вони мають низькі фахові знання, а тому не проводять якісно інструктажі, не організовують належним чином навчання з працівниками, що і призводить до виробничого травматизму.  

        Основними причинами нещасних випадків є невиконання працівниками вимог інструкцій з охорони праці. У відділенні за минулий рік  зареєстровано 7 повідомлень про нещасні випадки на виробництві. Найпоширенішими причинами є особиста необережність травмованих працівників. Так, 23.07.2019 року, охоронник ТОВ «Гусятинський елеватор» не дотримуючись засобів особистої безпеки на небезпечних ділянках маршруту, під час пересування послизнувся на сходах і  впав, та отримав травму грудної клітки та перелом ребер. А 09.08.2019 року, водій автотранспортних засобів ТОВ «Спецавтоінвест» внаслідок не виконання вимог інструкції почав виконувати роботу під повітряною лінією електропередач транспортним засобом. Випадок закінчився летальним наслідком.                                               

       На підприємствах, де сталися нещасні випадки, за участю керівників проведено наради з підведення підсумків роботи комісій з розслідування, визначено заходи, щодо попередження виробничого травматизму та звернуто особливу увагу на покращання організації роботи з профілактики нещасних випадків.

         До участі у проведенні нарад були залучені не тільки роботодавці, але й працівники, до відома яких доведено вимоги статті 14 Закону України «Про охорону праці», відповідно до якої кожен працівник зобов'язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих в процесі виконання будь-яких робіт. Як показує досвід, безпека праці є основною гарантією стабільності та якості будь-якого виробництва.
 

                                                                    А. Топільчук,

                                                                   страховий експерт з охорони праці

                                                                   Теребовлянського відділення управління виконавчої

                                                                   дирекції Фонду соціального страхування України

                                                                   в Тернопільській області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних